Surf Hotel

Enjoy Your Stay

Chef – Α’ Μάγειρας

Περίληψη

Το ξενοδοχείο Surf Hotel ζητά να προσλάβει Chef – Α’ Μάγειρα για εποχική απασχόληση, ο/η οποίος/α θα αναλάβει την δημιουργία μιας μοναδικής γαστρονομικής εμπερίας και θα είναι υπεύθυνος για όλες τις εργασίες στην κουζίνα του εστιατορίου από τον Μαΐο έως Οκτώβριο 2024.

Αρμοδιότητες

  • Ενεργή συμμετοχή στην προετοιμασία των πιάτων
  • Οργάνωση όλων των εργασιών & διαδικασιών της κουζίνας
  • Δημιουργία ποιοτικού και ελκυστικού μενού
  • Πρακτικές ελαχιστοποίησης φύρας προμηθειών
  • Καθημερινός έλεγχος αποθεμάτων και συντονισμός παραγγελιών
  • Διοίκηση προσωπικού κουζίνας
  • Τακτική επικοινωνία με ιδιοκτήτες και Hotel Manager
  • Επίλυση προβλημάτων και σωστή διαχείριση παραπόνων
  • Συμμόρφωση με τους κανονισμούς υγιεινής, διατροφικής ασφάλειας και ασφάλειας στον εργασιακό χώρο
  • Διατήρηση θετικής και επαγγελματικής στάσης με τους συναδέλφους και τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο αναγνωρισμένης Ελληνικής ή ξένης σχολής μαγειρικής